مقالات

رابطه جنسی دهانی (اورال)

بعد از عشق، رابطه جنسی یک جنبه حیاتی در بیشتر روابط عاشقانه است. اما همیشه همان‌طور که مردم فکر می‌کنند مهم‌ترین بخش یک رابطه نیست. رابطه جنسی یکی از مواردی است که عزت‌نفس را افزایش می‌دهد و می‌تواند به یک عمل هیجان‌انگیز و تفریح خصوصی تبدیل شود. تجربه روابط جنسی به‌ روش‌های متفاوت موجب نزدیکی و رضایت دو طرف در رابطه می‌شود و درنتیجه روابط بهتر و پایدارتری را ایجاد می‌کند. عشق افراد را باهم صمیمی می‌کند، اما برای در کنار هم ماندن به چیزی بیش از عشق نیاز دارد. بسیاری از ما زوج‌هایی را می‌شناسیم که باوجود عشقی که به یکدیگر دارند، به دلیل خیانت، دوری و یا شرایط از هم جدا می‌شوند. اما حتی در روابط پایدار بلندمدت، زوج‌هایی که احساس می‌کنند یکدیگر را دوست دارند، در صورت احساس ناامنی عاطفی در رابطه یا کمبود محبت و صمیمیت، ممکن است از هم جدا شوند. بسیاری از روابط زناشویی در صورت صمیمی‌های جنسی پایدارتر می‌شود. توصیه می‌کنیم از تغییر و تنوع در روابط جنسی غافل نشوید. قبل از مطالعه مقاله به شما تو صیه میکنیم برای شروع یک رابطه دهانی خوب حتما از کاندوم استفاده کنید.

رابطه دهانی

رابطه دهانی

آمیزش دهانی نام نوعی آمیزش جنسی است که در آن مرد برای زن یا زن برای مرد یا هر دو به‌طور هم‌زمان اندام تناسلی طرف مقابل را با دهان تحریک می‌کنند.در رابطه‌ی دهانی، اندام‌های دهان و حلق ازجمله زبان، دندان‌ها و حلق در تحریک اندام تناسلی طرف مقابل نقش دارند.ازنظر علمی به سکس دهانی که زن با مرد انجام می‌دهد فلاتیو و زمانی که مرد با زن رابطه دهانی انجام می‌دهد به آن کونیلینگوس می‌گویند.اصطلاحات این آمیزش و رابطه جنسی دهانی در زبان فارسی به ترتیب «مکیدن» و «لیسیدن» است. مؤثرترین راه، حالت مخالف خوردن آلت تناسلی مرد و زن است.

چرا مردان از رابطه ی جنسی دهانی لذت میبرند؟

مکیدن آلت مرد باعث فشار به آلت تناسلی می شود و این فشار منجر به تجمع خون در بافت های آلت تناسلی می شود و این حالت برای آقایان خوشایند است و باعث ایجاد حالت هیجان در آن و همچنین تحریک آلت می شود. داخل و خارج شدن باعث درد و فشار روی لب ها می شود و می تواند لذت را افزایش دهد.

دلایل علاقه مردان به اورال سکس

دلایل علاقه مردان به اورال سکس

حس لذت و انزال در اورال سکس برای مرد

واضح است که دلیل اصلی علاقه مردان به رابطه دهانی، حس لذت ناشی از آن است، زیرا انزال در مردان با مکیدن امکان پذیر است و گاهی به ارگاسم آنها می انجامد، در حالی که بسیاری از زنان با رابطه دهانی ارگاسم را تجربه نمی کنند.

احساس قدرت در مرد

یکی دیگر از اولین دلایل مهم علاقه مردان به اورال سکس حس قدرتی است که به آن ها دست می دهد، هنگامی که زن برای همسر خود رابطه دهانی انجام می دهد مرد حس سلطه گری و قدرت طلبی نسبت به زن داشته و علاقه مندی او نسبت به خود را احساس کرده و این موضوع به او حس مطلوبی می دهد.

ارزش زیاد آلت برای مرد

آلت مرد برای او بسیار مهم است و این غیرقابل انکار است، او همیشه برای آلت تناسلی خود ارزش قائل است و آن را نشانه مردانگی خود می داند. ارزش آلت تناسلی در مردان و پسران به دوران کودکی آنها برمی گردد و در پسران جوان در مراحل رشد روانی و جنسی شکل می گیرد و تا بزرگسالی ادامه می یابد. هنگام رابطه جنسی دهانی و مکیدن، مرد احساس خوبی دارد زیرا تصور می کند که زن آلت تناسلی او را دوست دارد و او نیز آن را دوست دارد. مردان همیشه به دنبال کسب قدرت و نشان دادن مردانگی خود بوده و این موضوع غیر قابل انکار است بنابراین زمانی که همسر وی برای او این عمل را انجام دهد این نیاز به قدرت ارضا می شود.

نبود حس شرم در مردان

یکی از دلایلی که مردان و پسران بیشتر از زنان به رابطه جنسی دهانی علاقه دارند این است که در مورد آلت تناسلی که معمولاً در زنان شایع است احساس شرمندگی و خجالت نمی کنند. برخی از زنان از واژن و رابطه دهانی خود خجالت می کشند در حالی که مردان از آن استقبال می کنند.

حس آرامش در مردان ناشی از رابطه دهانی

مردان معمولاً کمتر از زنان احساسات خود را ابراز می کنند، بنابراین رابطه جنسی و بوسیدن راهی برای رهایی از احساسات و برانگیختن آنها است، به این ترتیب استرس را از بین می برد و آرامش می بخشد. این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود مردان بعد از رابطه جنسی بخوابند، در حالی که زنان می توانند چندین بار متوالی به ارگاسم دست یابند و زنان توانایی و انرژی لازم برای انجام این کار را بعد از ارگاسم دارند.

دلایل علاقه زنان به اورال سکس

لیسیدن یا مکیدن لبه‌های بیرونی می‌تواند برای خانم‌ها لذت‌بخش باشد و برای تحریکی غیر از دخول و ارگاسم مؤثر باشد، مخصوصاً برای افرادی که ترشحات معمولی در واژن خود ندارند و به عبارتی خشکی واژن دارند. رابطه دهانی قبل از دخول می‌تواند علاوه بر تحریک در سهولت دخول نیز مؤثر است.

فواید رابطه دهانی

کاهش احتمال خیانت همسر

در مطالعه ای که در هافینگتون پست منتشر شد، اکثر مردانی که رابطه دهانی داشتند از رابطه خود راضی بودند، که خطر خیانت به شریک زندگی را کاهش داد  از شریک زندگی خود بپرسید که از چه چیزی لذت می برد. بپرسید چگونه می توانید زندگی جنسی خود را بهبود بخشید. مطمئن شوید که هر کاری ممکن است انجام می دهید تا هر دوی شما از نظر جنسی احساس رضایت داشته باشید.

مایع منی دارای خاصیت ضد افسردگی است

چندین مطالعه نشان داده است که منی در حین رابطه جنسی مانند برخی از داروهای ضدافسردگی عمل می‌کند. بر اساس مطالعات روان‌شناختی منتشرشده، مایع منی باعث تخمک‌گذاری و احساس شادی در زنان می‌شود زنانی که از کاندوم استفاده نمی‌کنند (واژن در معرض مایع منی قرارگرفته است) در مقایسه با زنانی که همیشه یا معمولاً از کاندوم استفاده می‌کنند، خلق‌وخوی بهتری دارند و علائم افسردگی بسیار کمی دارند.

کاهش استرس و اضطراب

در طول رابطه دهانی، مغز شما اکسی توسین و اندورفین ترشح می کند که عمدتا به عنوان مسکن های طبیعی عمل می کنند. اگر در پایان هر روز کاری استرس دارید. مهم نیست که چقدر برای حفظ انگیزه تلاش می کنید، شدت کار (و عوامل مختلف دیگر) می تواند ذهن و بدن را تخلیه کند. اینجاست که رابطه جنسی منظم دهانی مفید است. می بینید، هنگامی که شما و شریک زندگی تان با یکدیگر رابطه دهانی دارید، رسیدن به ارگاسم می تواند به میزان قابل توجهی سطح استرس شما را کاهش دهد.

علت فیزیولوژیک و روانی به رابطه دهانی

در مردان عامل روان‌شناختی در لذت جنسی بیشتر از عامل فیزیکی نقش دارد. به‌این‌ترتیب آن‌ها حتی می‌توانند بدون تماس فیزیکی  به ارگاسم برسند که معمولاً در هنگام خواب برای آن‌ها اتفاق می‌افتد. تحریک جنسی مردان می‌تواند به‌سرعت در عرض چند ثانیه اتفاق بیفتد. در این میان رابطه جنسی دهانی در بعد روانی لذت‌بخش تلقی می‌شود زیرابه مرد احساس برتری می‌دهد و عملکرد همسر او دلیل محبت و فداکاری تلقی می‌شود. فکر کردن به این نوع رابطه برای آن‌ها سرگرم‌کننده است و به همین دلیل واکنش مثبتی در ذهن ایجاد می‌کند.

اگرچه عوامل دو عامل لمس و احساس نقش بسیار مهمی در برانگیختگی و لذت جنسی دارند، اما این به معنای بی اهمیت بودن ذهنیت و تخیل جنسی نیست. این نوع رابطه در اثر این باور که شریک جنسی این لذت را به او داده است، احساس خوشایندی را در دو طرف ایجاد می کند. این موضوع نقش مهمی در ایجاد حس تعلق درونی دارد

نکات مهم برای داشتن رابطه دهانی ایمن

بیماری‌های مقاربتی درنتیجه تماس فیزیکی مستقیم با فرد آلوده گسترش می‌یابد. این بیماری‌ها معمولاً از طریق رابطه جنسی واژی نال، مقعدی و دهانی منتقل می‌شوند. رابطه جنسی دهانی باعث ایجاد یک سری بیماری‌های مقاربتی می‌شود. رابطه جنسی دهانی شامل تحریک آلت تناسلی مرد با زبان، تحریک فرج و واژن با زبان و تحریک مقعد (مرد و زن) با زبان است. در این مقاله در مورد انواع بیماری‌های مقاربتی که از طریق رابطه جنسی دهانی قابل‌انتقال هستند، راه‌های پیشگیری و علائم آن صحبت خواهیم کرد.

بیماری های آمیزشی قابل انتقال از طریق رابطه دهانی

هرپس: تبخال یکی از شایع ترین بیماری هایی است که رابطه جنسی دهانی می تواند ایجاد کند. از دو نوع تشکیل شده است که در نوع اول یک سری دانه های تبخال مانند قرمز در اطراف دهان ایجاد می شود و در نوع دوم زخم های تناسلی ایجاد می شود.

hpv: نوع دیگری از این بیماری، ویروس پاپیلومای انسانی است که در نتیجه انتقال سوزاک از فرد مبتلا ایجاد می شود و باعث ایجاد زگیل در اطراف دهان می شود. در این صورت بیماری وارد حلق می شود و ممکن است آلت تناسلی فرد مقابل وارد رابطه دهانی بعدی شود.

سیفلیس: اگر زخم باز یا بثورات عفونی روی آلت تناسلی وجود داشته باشد و دهان با آن تماس پیدا کند، ممکن است این بیماری در آن ایجاد شود. در این نوع رابطه احتمال انتقال بیماری های گوارشی و انگل وجود دارد.

زونا: زونا از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود. در نتیجه احتمال انتقال آن از طریق رابطه جنسی دهانی وجود دارد. ممکن است هیچ زخمی روی پوست ایجاد نشود، اما ویروس زونا ممکن است وجود داشته باشد و منتقل شود.

روش های پیشگیری بیماری های ناشی از رابطه دهانی

روش های پیشگیری بیماری های ناشی از رابطه دهانی

کاندوم های آنتی باکتریال

کاندوم با پوشش کامل آلت تناسلی یک روش مانع رایج برای جلوگیری از بارداری و عفونت های مقاربتی است. سه نوع کاندوم از نظر مواد وجود دارد: لاتکس، پلاستیک یا پوست بره. کاندوم های پوست بره فقط از بارداری جلوگیری می کنند و برای عدم انتقال بیماری های مقاربتی مناسب نیستند. کاندوم های لاتکس و پلاستیکی با پوشاندن تمام آلت تناسلی و جلوگیری از تماس مستقیم بین آلت تناسلی، واژن و مقعد از فرد در برابر بیماری های مقاربتی محافظت می کنند. هنگام شروع یک فعالیت جنسی متفاوت، فرد باید کاندوم را عوض کند. به عنوان مثال، اگر قرار است رابطه از دهانی به مقعدی تغییر کند، کاندوم باید عوض شود.این مشکل در مورد تغییر رابطه مقعد به واژن نیز صدق می کند.

استفاده از کاندوم طعم دار و کاندوم میوه ای

در پاسخ به این سؤال که کاندوم طعم دار چیست، باید گفت کاندوم های طعم دار یا خوراکی یکی از انواع کاندوم هایی هستند که با طعم های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. جنس این کاندوم ها مانند سایر کاندوم ها معمولا از لاتکس طبیعی ساخته شده است، با این تفاوت که کاندوم های طعم دار طعم شکر دارند و روی لایه رویی آن روکش خوشمزه و خوراکی قرار می گیرد. اگرچه کاندوم‌های طعم‌دار با آلوئه ورا، شکلات، طعم‌های نوتلا و طعم‌های میوه‌ای امروزه در بازار موجود است، کاندوم‌های میوه‌ای تقریباً همیشه محبوب‌ترین کاندوم‌های طعم‌دار هستند. این بدان معنی است که کاندوم های میوه ای بیشتر از سایر کاندوم ها استفاده می شود.

رابطه جنسی دهانی یکی از محبوب ترین انواع روابط جنسی بین زوجین است. در این راستا افراد سعی می کنند با زبان و دهان شریک جنسی خود را تحریک کنند. بدون شک چنین رابطه ای می تواند منجر به انتقال سریع ویروس هایی مانند زونا، ایدز، HPV، عفونت مخمری و … از طریق تماس دهانی با آلت تناسلی فرد مبتلا و بالعکس، تماس آلت تناسلی با دهان فرد مبتلا شود. این نوع کاندوم ها می توانند از دهان، زبان، لثه و دندان شما در برابر بیماری های احتمالی آلت تناسلی و بالعکس آلت تناسلی شما را در برابر بیماری های احتمالی که از دهان به آلت تناسلی منتقل می شوند محافظت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *