پیگیری سفارش

میل جنسی یک نوع اشتیاق مرتبط با عشق و شهوت است که ما را به لذت و انسجامی که در طول رابطه جنسی از آن بهره می‌بریم، سوق می‌دهد. با برانگیختگی، جریان خون به اعضای تناسلی زن افزایش می‌یابد و واژن نیز ترشحات بیشتری تولید می‌کند. این وضعیت باعث افزایش حس لذت و صمیمیت در طول رابطه جنسی می‌شود.
با این وجود، تمایلات جنسی در زنان ممکن است متفاوت باشد و در طول زمان تغییر کنند. این تغییرات می‌توانند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرند، از جمله سن، سلامت جسمانی و روحی، روابط شخصی و تغییرات هورمونی. بر اساس موارد عنوان شده ممکن است هم میل جنسی در زنان  کاهش و یا افزایش یابد. این تغییرات همچنین می‌توانند در تجربه لذت جنسی نیز تأثیرگذار باشند.

 

افزایش میل جنسی

سوزان دیویس، پروفسور سلامت زنان در دانشگاه موناش، بیان می‌کند که کاهش میل جنسی ممکن است از دلایل مختلفی ناشی شود. این دلایل شامل استرس‌های زندگی، مشکلات روانی، مسائل تیروئید، مشکلات در روابط، تأثیر داروها و تغییرات هورمونی می‌شوند. همچنین، تصویر بدن یک زن نیز می‌تواند بر عزت نفس جنسی و میل جنسی اثرگذار باشد.

راه ها و توصیه هایی برای افزایش تحریک میل جنسی زنان:

۱- زمان بیشتری را برای عشق بازی اختصاص دهید. پیش نوازی و آهسته کردن سرعت قبل از رابطه جنسی می تواند لذت زن از رابطه جنسی و توانایی او برای رسیدن به ارگاسم را تا حد زیادی بهبود بخشد.

۲- دوش بگیرید یا حمام کنید: این می تواند شما را آرام کند و در عین حال هیجان زده شوید.

۳- یکدیگر را ماساژ دهید: لمس کردن بیشتر میل را افزایش می دهد و باعث می شود احساس ارتباط و مراقبت بیشتری داشته باشید.

۴- به طور منظم ورزش کنید. علاوه بر بهبود جریان خون، که پاسخ جنسی شما را افزایش می دهد، ورزش می تواند اعتماد به نفس زن را بهبود بخشد، که تأثیرات مثبتی بر سلامت جنسی او دارد. در طول هفته به طور منظم ورزش کنید و مطمئن شوید که برای ارتقای تناسب اندام و همچنین انعطاف پذیری، قدرت و تعادل، برنامه روتین خود را ترکیب کرده اید.

تمرینات کگل می تواند شدت ارگاسم، لذت جنسی و برانگیختگی زنان را افزایش دهد. برای شروع، کف لگن خود را به مدت شش ثانیه منقبض کنید. این کار را شش بار انجام دهید، سپس دو دقیقه استراحت کنید.

۵- روال جنسی خود را تغییر دهید.

پوزیشن های مختلف جنسی را امتحان کنید.ایجاد یک تغییر ساده برای از بین بردن یکنواختی می تواند برانگیختگی و میل جنسی را افزایش دهد.

داشتن رابطه جنسی در یک مکان و موقعیت جنسی متفاوت، گاهی اوقات می تواند برانگیختگی را افزایش دهد و اوج را آسان تر کند.

ادبیات وابسته به عشق شهوانی را به تنهایی یا با صدای بلند برای یکدیگر بخوانید: کلمات جذاب می توانند یک آفرودیزیک قوی باشند.

۶- لوازم حسی را اضافه کنید: از چشم بند، نورشمع یا موسیقی برای ایجاد صحنه ای جذاب تراستفاده کنید. امتحان کردن چیزی جدید می تواند فضای جنسی بیشتری ایجاد کند.

۷- خشکی واژن را درمان کنید:

گاهی اوقات، زنان کاهش میل را تجربه می کنند زیرا رابطه جنسی ناراحت کننده یا حتی دردناک است. اگر در حین رابطه جنسی احساس درد کردید، با پزشک خود صحبت کنید. یکی از دلایل رایج، از دست دادن ترشحات طبیعی است که می تواند در اثر مصرف داروها و تغییرات هورمونی در دوران بارداری، شیردهی و یائسگی ایجاد شود.

۸- از روان کننده استفاده کنید: یک روان کننده بر پایه آب انتخاب کنید، زیرا انواع روغنی می توانند اثربخشی کاندوم ها را کاهش دهند. پروفسور دیویس می گوید: بزاق نیز یکی از بهترین روان کننده هاست.

استفاده از کرم استروژن در واژن دو بار در هفته می تواند ناراحتی جنسی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر در دوران پیش از یائسگی یا یائسگی هستید، ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که برای مدتی از هورمون درمانی برای یائسگی استفاده کنید.

۹-استفاده از قطره محرک جنسی:

با استفاده از قطره اسپانیش فلای که داروی محرک فوری می باشد می توان سردمزاجی را به صورت موقت درمان نمود.این قطره هیچ طعم و بویی ندارد و تنها با اضافه کردن چند قطره از آن داخل نوشیدنی اثر میکند و باعث افزایش شهوت و تحریک جنسی می شود.

مواد غذایی برای افزایش میل جنسی و یا تحریک جنسی در زنان:

  • تغذیه متعادل و سالم: مصرف مواد غذایی با ویتامین‌ها و مواد مغذی ضروری می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند. مصرف میوه‌ها، سبزیجات، مواد پروتئینی، مغزها و مواد معدنی مهم است.
  • مصرف مواد غذایی افزایش دهنده هورمون‌ها: مصرف مواد غذایی مانند ماکا ریشه ماکا، جینسینگ، دانه سویا، نارگیل و… می‌توانند به تنظیم هورمون‌هایی که در تنظیم میل جنسی نقش دارند، کمک کنند.
  • مصرف مواد غذایی با خاصیت آفرودیزیاک:

برخی مواد غذایی که دارای خاصیت آفرودیزیاک هستند و می‌توانند میل جنسی را افزایش دهند، مانند زعفران، زنجبیل، میوه‌های خشک مانند خرما و آناناس.

عواملی که می‌توانند منجر به کاهش میل جنسی و سردمزاجی در زنان شود:

 مشکلات جسمی مانند درد‌های جنسی یا نقص تعادل هورمونی، استرس روحی، تغییرات هورمونی در دوره‌های مختلف زندگی، مشکلات در روابط، مصرف داروها و مواد مخدر، تجربیات ناپسند و احساس خودتصویر منفی می‌باشند. همچنین، عوامل فرهنگی و اجتماعی نیز می‌توانند بر میل جنسی و روابط جنسی تأثیر گذار باشند.
مشکلات جسمی: برخی مشکلات جسمی مانند درد‌های جنسی، عدم تعادل هورمونی، مشکلات عصبی و عضلانی و … می‌توانند باعث کاهش میل جنسی و لذت جنسی زنان شوند.
فشار روحی و استرس: استرس و فشار روحی از جمله عواملی است که می‌تواند تأثیر منفی بر میل جنسی داشته باشد. مشکلات کاری، خانوادگی، مالی و… می‌توانند از لذت‌بردن از روابط جنسی باعث شوند.
تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی در دوران بارداری، شیردهی، و… می‌توانند تأثیراتی بر میل جنسی داشته باشند.
مشکلات روابطی: مشکلات در روابط، عدم ارتباط و احترام به همدیگر، عدم رضایت از رابطه و… می‌توانند به کاهش میل جنسی و سردمزاجی زنان منجر شوند.
داروها و مواد مخدر: مصرف برخی داروها و مواد مخدر می‌تواند تأثیرات منفی بر میل جنسی داشته باشد.

تجربیات ناپسند: تجربه تجاوز، خشونت جنسی یا تجربه‌های ناپسند دیگر می‌توانند به کاهش میل جنسی و سردمزاجی زنان منجر شوند.

خودتصویر منفی: احساس خودتصویر منفی و کمبود اعتماد به نفس می‌تواند به کاهش میل جنسی و رغبت به تجربه روابط جنسی منجر شود.

سن: تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی با پیشروی سن ممکن است به تغییر در میل جنسی زنان منجر شود.

عوامل فرهنگی و اجتماعی: فرهنگ، اجتماع و محیط اطراف نیز می‌توانند تأثیراتی بر میل جنسی و روابط جنسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 نظر ثبت شده برای بهترین راهکارهای موثر افزایش میل جنسی و تحریک جنسی و درمان سرد مزاجی در زنان